ماسک صورت مخمر. با پوست خشک

فواید مخمر برای پوست

مخمر مزایای زیادی برای پوست (به ویژه صورت) دارد که عبارتند از:

1- به دلیل وجود مقادیر بالای ویتامین ث و ویتامین ب، به بازسازی سلول های پوستی کمک می کند.

2- یکی از فواید مخمر برای پوست پیشگیری از علائم پیری نظیر چین و چروک، افتادگی پوست صورت و لکه های پوستی ناشی از افزایش سن است، زیرا این قارچ تک سلولی سرشار از ویتامین ها، آنزیم ها و اسیدهای آمینه است که از بروز این مشکلات جلوگیری می کند.

3- از دیگر فواید مخمر، تولید کلاژن است که قابلیت ارتجاعی بودن پوست را ارتقا می دهد، زیرا مولکول های مخمر شروع به تجزیه چربی در سلول ها و از بین بردن سموم می کنند و تاثیر بسزایی در فرآیندهای متابولیکی درون آن ها می گذارند.

4- به بستن منافذ باز پوست (به ویژه پوست های چرب) و کنترل ترشح چربی پوست، کمک می کند.

5- قابلیت تمیز کردن، روشن کردن، لایه برداری، مرطوب کنندگی و تغذیه پوست را دارد، لذا طراوت و شادابی خاصی به پوست می بخشد.

6- جهت پیشگیری و درمان آکنه و عفونت های پوستی استفاده می شود.

روش تهیه ماسک های مخمر برای پوست

1-ماسک مخمر برای پاکسازی پوست

مواد لازم:

  • مخمر یک قاشق غذاخوری
  • آب یک لیوان

روش تهیه: مخمر و آب را با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا یک خمیر یکدست ایجاد شود. این خمیر را به مدت 15 دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید. این ماسک به عنوان یک لایه بردار قوی عمل کرده و سلول های مرده پوست را از بین می برد.

2-ماسک مخمر برای درمان جوش و آکنه

مواد لازم:

  • مخمر یک قاشق غذاخوری
  • آب لیمو یک قاشق غذاخوری
  • آب گرم 3 قاشق غذاخوری

روش تهیه: تمامی مواد مزبور را با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنید. سپس، آن را روی تمام صورت مالیده و اجازه دهید خشک شود. پس از خشک شدن کامل ماسک، پنبه ای را به آب لیمو آغشته کرده و ماسک را از روی صورت بردارید و صورت را ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید. اگر این روش را 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید، تمام جوش ها بعد از مدتی ناپدید خواهند شد.

3-ماسک مخمر و ماست برای سفید شدن پوست

مواد لازم:

  • مخمر 2 قاشق غذاخوری
  • ماست 2 قاشق غذاخوری

روش تهیه: مواد فوق را با هم مخلوط کرده و آن را به مدت 15 دقیقه روی پوست بمالید. سپس، پوست را با آب گرم شسته و خشک کنید. ترکیب ماست و مخمر سبب روشن و درخشان شدن پوست می شود.