باک ویت برای افرادی که به گندم آلرژی دارند و افراد مبتلا به سلیاک بسیار مفید است . باک ویت سرشار از ویتامینها ، فیبر و مقدار قابل پروتئین است و همینطور تمام هشت آمینو اسید ضروری در باک ویت پیدا میشود . اما اگر بخواهم خیلی خلاصه فواید باک ویت را نام ببرم شامل :

باعث کاهش وزن بدن میشود: باک ویت نسبت به جو و گندم کالری کمتری دارد بدون کلسترول و چربی اشباع شده است و سرشار از فیبر است این ترکیب غذایی باعث جلوگیری از پرخوری و کنترل میزان قند خون میشود.

برای پیشگیری دیابت مفید است: بدلیل نداشتن چربی و کم کالری بودن ، باک ویت یک غذای عالی برای افراد دیابتی است این دانه باعث تقویت دیواره های مویرگها میشود و احتمال خونریزی در افراد دیابتی را کاهش میدهد . باک ویت سرشار از D-chiro-inositol که در افراد دیابتی به میزان کافی وجود ندارد این ماده جهت هدایت درست انسولین در بدن بسیار مهم است .

فشار خون را کاهش میدهد: باک ویت منبع غنی از منیزیم است که به وسیله‌ی آرام کردن عروق خونی به بهبود فشار خون کمک می‌کند و در نتیجه بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر و به طور طبیعی میتوانید با مصرف باکویت فشار خون خود را کنترل نمایید.

در برابر سرطان پستان از بدن محافظت میکند: مطالعات نشان میدهد مصرف رژیم غذایی غنی از فیبر دانه‌های کامل مانند باک ویت، خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد. در واقع، زنان پیش از یائسگی که فیبر حاصل از غلات کامل را مصرف می‌کنند کم‌تر از بقیه در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. خواص آنتی‌اکسیدانی باک ویت اغلب به عنوان پادزهری برای اشعه‌ی ایکس استفاده می‌شود.

از پیری پوست جلوگیری میکند و بعنوان یک ضد آفتاب گیاهی عمل میکند: باک ویت به سلامت پوست شما کمک میکند . این دانه سرشار از پروتین است که در حفاظت از آسیب‌های پوستی ناشی از خورشید بسیار فایده دارد. می‌توان آن را یک ماده طبیعی ضد آفتاب در نظر گرفت زیرا از پوست در مقابل اشعه‌ی مضر خورشید محافظت می‌کند.

به رشد موها کمک میکند: باک ویت منبع غنی از ویتامین B6 است که برای تقویت سلامت مو بسیار مفید است این ویتامین محلول در اب است و در بدن ذخیره نمیشود و بهتر است از برخی مواد غذایی مانند باک ویت دریافت شود .